image/svg+xml
image/svg+xml

Eğitimlerimiz

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN ETKİN KULLANIMI EĞİTİMİ

 

     Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2017 Teknik Destek Programına hazırlanan “Bilişim Teknolojilerinin Etkin Kullanılması Eğitimi” başarı ile tamamlandı. Teknik Destek Projesi kapsamında 30 Ekim 2017- 03 Kasım 2017 tarihleri arasında  5 iş günü süreli Kutlubey Yazıcılar ve Ağdacı kampüslerindeki bilgisayar laboratuvarlarımızda 2 ayrı grup olarak 57 akademisyen ve idari personelimizin katıldığı toplam 40 saatlik İleri ofis uygulamaları ve Web 2.0 araçlarının anLatıldığı eğitim yoğun katılım ile gerçekleşti

     Eğitim sonu yapılan ankette, katılımcılar eğitimden ve eğitimcilerden memnun kaldıklarını, eğitimin kişisel ve mesleki gelişmelerine çok büyük katkı sağladığını belirttiler ayrıca bu tür eğitimlerin devamının yapılmasını istediler. Eğitimi başarı ile tamamlayanlar sertifika almaya hak kazandılar.

 

AVRUPA BİRLİĞİ HİBELERİ EĞİTİMİ

 

     Proje ve Teknoloji Ofisi Uluslararası Projeler Koordinatörlüğünce Üniversitemizin Avrupa Birliği hibe kaynaklarından daha etkin faydalanabilmesi amacıyla 30 Kasım 2017 tarihinde 09.00-17.30 saatleri arasında Bartın Üniversitesi Konferans Salonu’nda Üniversite akademik personeli  ile öğrencilerine “Avrupa Birliği Hibeleri” konusunda eğitim verildi.
     Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent KAYGIN’ın açılış konuşması ve Uluslararası Projeler Koordinatörü Prof. Dr. Sebahat AÇIKSÖZ’ ün Koordinatörlüğün kuruluş ve görevleri hakkında yaptığı sunumun ardından Cevdet DURAN tarafından verilen eğitimde AB hibe projeleri ve Erasmus+ 2018 teklif çağrısı anlatıldı. Eğitimin öğleden sonraki bölümünde proje fikri geliştirme atölye çalışması ve Üniversitemiz tarafından yürütülen 3 Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi İyi Uygulama örneği olarak katılımcıların bilgilendirilmesi ve motive edilmesi amacıyla sunuldu.TÜBİTAK  2209 -A DESTEK PROGRAMI

 

     Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü tarafından 13 Aralık 2017 tarihinde Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz AYDEMİR ve Eğitim Bilimleri Enstitü Sekreteri Cevdet DURAN tarafından TÜBİTAK 2209 A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programından Üniversitemizin etkin bir şekilde faydalanması amacıyla İslami İlimler Fakültesi Öğretim Elemanları ve öğrencilerine bilgilendirme eğitimi verildi.

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü