image/svg+xml
image/svg+xml

Üniversitemiz Öğrencilerinin 11 Projesi Destek Almaya Hak Kazandı

Üniversitemiz öğrencileri tarafından hazırlanan 11 proje "TÜBİTAK 2209 Üniversite Öğrencileri Destek Programı" kapsamında destek almaya hak kazandı.

Üniversitemiz Fen Fakültesi’nden 5 öğrencinin, Mühendislik Fakültesi’nden 4 öğrencinin, Bartın Orman Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi’nden ise birer öğrencinin hazırladıkları projeler "TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı" kapsamında kabul edildi.

Bu kapsamda; Fen Fakültesi’nden Kazım Erden Karaoğlanlı “Kemik Büyüme Faktörü 2 (Bmp-2)'Nin Hücre Kültürü Çalışmalarında Kullanmak için Rekombinant Olarak Üretilmesi”, Gamze Gülden’in “Punisik Asidin C6 Sıçan Glioma Hücreleri Üzerine Etkisinin Araştırılması”, Busenur Çelebi’nin “Kudret Narı (momordica charantia l.) ve Zeytinyağı Karışımının Yararlı Bakteriler Üzerine Etkisi”, Gökhan Günay’ın “Malva Vulgaris (Küçük Yapraklı Ebegümeci) Bitkisinin İnsan Meme Kanseri Hücre Hattı (Mcf-7) Üzerine Sitotoksik Etkisinin Belirlenmesi” ile Melisa Beyhan ve Ecem Seçginli’nin “Drosophila Melanogaster’de Antidepresan (Sitalopram) Kullanılarak Oluşturulan Oksidatif Strese Karşı C Ve E Vitamininin Koruyucu Etkisi” adlı projeleri desteklenmeye uygun görüldü.

Mühendislik Fakültesi’nden Aslıhan Atar’ın “Mekanik Alaşımlama Yöntemiyle Üretilen Cao-Mgo-Al2o3-Sio2 (Cmas) Tozlarının Yüksek Sıcaklıklarda Termal Bariyer Kaplamalar (Tbc) Üzerindeki Korozyon Davranışlarının İncelenmesi”, Zeynepnur Baran’ın “Bazalt Fiber ve Pirinç Kabuğu Külünün Silindirle Sıkıştırılmış Beton (Ssb) Yol Kaplama Karışımlarının Tasarım Performansına Etkilerinin Araştırılması”, Fadime Aydın’ın “Endüstriyel Atıkların Silindirle Sıkıştırılmış Beton (Ssb) Kaplama Karışımlarında Kullanılabilirliğinin Araştırılması” ve Birkan Şimşek’in “Bileşik Kanal Haznelerinde Çevrintili Hava Giriş Mesafesini Etkileyen Parametrelerin Araştırılması” adlı projeleri de TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

Desteklenecek projeler arasında Bartın Orman Fakültesi’nden Kübra Derin’in “Bartın A4 Karesinde Asteraceae Familyasına Ait Türlerin Teşhisi ve Herbaryuma Kazandırılması” ile İslami İlimler Fakültesi’nden Nursel Dağdelen’in “Değerler Eğitimi Açısından Rafadan Tayfa Çizgi Filminin Değerlendirilmesi” adlı projeler de yer alıyor.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, projelerin kabul edilerek hayata geçirilecek olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Geleceğin bilim insanları olarak gördüğümüz öğrencilerimizi gösterdikleri gayret ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Gençlerimizi geleceğe hazırlayan öğretim elemanlarımıza da öğrencilerimize olan destekleri ve özverilerinden dolayı kutluyorum. İnanıyorum ki öğrencilerimiz gösterdikleri gayretle ilerleyen tarihlerde daha birçok başarıya imza atacaktır. Bu düşüncülerle, ayrıca bu tür destek programları ile öğrencilerimize kendilerini kanıtlama imkânı sunan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sayın Hasan Mandal'a teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.  
  • BAKKA Uygulamalı Proje Eğitimi Düzenlendi.

  • TİM-TEB Girişim Evi -TÜBİTAK 1512 BİGG Hibe Desteği Başvuru Çağrısı Açıldı!

  • COST Ulusal Bilgi Günü

  • Bilim ve Toplum Programları Proje Başvuruları Devam Ediyor.

  • Prof. Dr. Mustafa Keskin tarafından “TÜBİTAK Projesi Yazma Eğitimi” verildi.

  • Üniversitemiz Öğretim Elemanlarına, Filyos Projesi önceliğinde KOSGEB teşvikleri anlatıldı.

  • TÜBİTAK - Araştırma Destek Programlarında (ARDEB) Gözlemci Panelist Olmak İster misiniz ?

  • TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları (4004, 4005 ve 4007) Proje Başvuruları Başladı.

  • 2020 Yılı Proje Teklif Çağrısı Proje Akademisi Eğitimleri

  • TÜBİTAK- Slovenya Araştırma Ajansı(ARRS) İkili İşbirliği Çağrısı