image/svg+xml
image/svg+xml

Eğitimlerimiz

2019 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİMLER

TÜBİTAK  2209 -A ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ DESTEK PROGRAMI
Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü TÜBİTAK Projeleri Koordinasyon Birimi koordinasyonunda 08 Ocak 2018 Salı günü TÜBİTAK Projeleri Koordinasyon Birimi Sorumlusu Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Aziz GENÇ ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Yasemin BÜYÜKŞAHİN tarafından "TÜBİTAK 2209 A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı"ndan Üniversitemizin etkin bir şekilde faydalanması amacıyla İslami İlimler Fakültesi Öğretim Elemanları ve öğrencilerine bilgilendirme eğitimi verildi.

2018 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİMLER
 
 

GİRİŞİMCİLİK DERSİ VEREN ÖĞRETİM ELEMANLARINA KOSGEB İŞ PLANI YARIŞMASI BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ
Üniversitemiz akademik birimlerinde Girişimcilik dersi veren öğretim elemanları ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Mustafa ARAL başkanlığında, 04 Aralık 2018 Salı günü saat 14:00'da Rektörlük Toplantı Salonunda bir toplantı gerçekleştirilmiştir.. Genel olarak, KOSGEB Girişimcilik İş Planı Yarışması kapsamında bilgilendirme, talep, öneri ve öğrencilerin bilinçlendirilmesi üzerine geçen toplantı, 2018 Girişimcilik İş Planı Yarışması'nda ödül almaya hak kazanan Fen Fakültesi öğrencisi Şeyda İpek KARABABA'nın yarışma sürecinde ve sonrasında yaşamış olduğu tecrübelerini paylaşması ile son bulmuştur.
 

HORIZON 2020 PROJE BAŞVURULARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent KAYGIN, Genel Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Neslihan KÖSE ve Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği öğretim elemanlarının katılımları ile Horizon 2020 Çalıştayı gerçekleştirilmiştir. Etkinlikte Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarına Horizon 2020 Projelerinden 2020 yılına kadar açılacak ve şu anda açık olan çağrı başlıklarının bilgilendirilmesi yapıldı. Ardından, bölüm olarak hangi çağrı altında proje teklifi sunulabileceği üzerine beyin fırtınası etkinliği gerçekleştirildi.
 
 
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ELEMANLARINA ULUSLARARASI PROJELER ATÖLYE ÇALIŞMASI
Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent KAYGIN, Genel Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Neslihan KÖSE, Uluslararası Projeler Koordinasyon Birimi Sorumlusu Gülten GÜNEŞ ve Mühendislik Fakültesi öğretim elemanlarının katılımları ile bundan sonra düzenli aralıklarla yapılması planlanan atölye çalışmalarının ilki gerçekleştirildi. Yapılan atölye çalışmasında Horizon 2020 Projelerinden 2020 yılına kadar açılacak ve şu anda açık olan çağrı başlıklarının bilgilendirilmesi yapıldı. Ardından, hangi çağrı altında proje teklifi sunulabileceği üzerine beyin fırtınası etkinliği gerçekleştirildi. 
 

TÜBTAK BİGG DÜNYA VE COSME- EEN PROGRAMI
BIGG Dünya Programı ile Batı Karadeniz bölgesinde yer alan girişimci adaylarının fikirlerinin olgunlaştırılarak ticarileştirilmesi amacıyla 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği kapsamındaki kuruluşlar arasında yer alan Düzce Teknopark, Koorinatörlüğümüz aracılığıyla  Üniversitemiz de 1512 TÜBTAK BİGG DÜNYA ve COSME- EEN programı tanıtım toplantısı gerçekleştirmiştir. 
 
TÜBİTAK  2209 -A DESTEK PROGRAMI
Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü tarafından 13 Aralık 2017 tarihinde Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz AYDEMİR ve Eğitim Bilimleri Enstitü Sekreteri Cevdet DURAN tarafından TÜBİTAK 2209 A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programından Üniversitemizin etkin bir şekilde faydalanması amacıyla İslami İlimler Fakültesi Öğretim Elemanları ve öğrencilerine bilgilendirme eğitimi verildi.

 


2017 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİMLERBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN ETKİN KULLANIMI EĞİTİMİ
 
Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2017 Teknik Destek Programına hazırlanan “Bilişim Teknolojilerinin Etkin Kullanılması Eğitimi” başarı ile tamamlandı. Teknik Destek Projesi kapsamında 30 Ekim 2017- 03 Kasım 2017 tarihleri arasında  5 iş günü süreli Kutlubey Yazıcılar ve Ağdacı kampüslerindeki bilgisayar laboratuvarlarımızda 2 ayrı grup olarak 57 akademisyen ve idari personelimizin katıldığı toplam 40 saatlik İleri ofis uygulamaları ve Web 2.0 araçlarının anLatıldığı eğitim yoğun katılım ile gerçekleşti
Eğitim sonu yapılan ankette, katılımcılar eğitimden ve eğitimcilerden memnun kaldıklarını, eğitimin kişisel ve mesleki gelişmelerine çok büyük katkı sağladığını belirttiler ayrıca bu tür eğitimlerin devamının yapılmasını istediler. Eğitimi başarı ile tamamlayanlar sertifika almaya hak kazandılar.
 
 
AVRUPA BİRLİĞİ HİBELERİ EĞİTİMİ
Proje ve Teknoloji Ofisi Uluslararası Projeler Koordinatörlüğünce Üniversitemizin Avrupa Birliği hibe kaynaklarından daha etkin faydalanabilmesi amacıyla 30 Kasım 2017 tarihinde 09.00-17.30 saatleri arasında Bartın Üniversitesi Konferans Salonu’nda Üniversite akademik personeli  ile öğrencilerine “Avrupa Birliği Hibeleri” konusunda eğitim verildi.
Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent KAYGIN’ın açılış konuşması ve Uluslararası Projeler Koordinatörü Prof. Dr. Sebahat AÇIKSÖZ’ ün Koordinatörlüğün kuruluş ve görevleri hakkında yaptığı sunumun ardından Cevdet DURAN tarafından verilen eğitimde AB hibe projeleri ve Erasmus+ 2018 teklif çağrısı anlatıldı. Eğitimin öğleden sonraki bölümünde proje fikri geliştirme atölye çalışması ve Üniversitemiz tarafından yürütülen 3 Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi İyi Uygulama örneği olarak katılımcıların bilgilendirilmesi ve motive edilmesi amacıyla sunuldu.
 
 
TÜBİTAK  2209 -A DESTEK PROGRAMI
Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü tarafından 13 Aralık 2017 tarihinde Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz AYDEMİR ve Eğitim Bilimleri Enstitü Sekreteri Cevdet DURAN tarafından TÜBİTAK 2209 A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programından Üniversitemizin etkin bir şekilde faydalanması amacıyla İslami İlimler Fakültesi Öğretim Elemanları ve öğrencilerine bilgilendirme eğitimi verildi.